EMOT ve EMOT Plus’ın El Rehabilitasyonu Yaklaşımı

EMOT ve EMOT Plus’ın El Rehabilitasyonu Yaklaşımı

20/12/2022

Yaşamımızı sürdürmek için birçok fonksiyonu üstlenen eller tam da bu nedenle yaralanmalara sıkça maruz kalmaktadır. Çeşitli yaralanmalar bir süreliğine bu fonksiyonların durmasına ya da yavaşlamasına neden olmaktadır. El rehabilitasyonu, travmalar nedeniyle yapılan ameliyatlar sonucunda hastanın kaybettiği fonksiyonlarını geri kazandırmayı amaçlar. Ameliyatların başarılı sonuçlanması için el terapistinin ameliyattan sonra tedaviye devam etmesi oldukça önemlidir.

EMOT Hastanesi  ve EMOT Plus Hastanesi el rehabilitasyonu programı, hastalarının evde, işte ve sporda, önceki işlev düzeylerine en yakın şekilde dönmelerini amaçlar.

EMOT ve EMOT Plus’ın deneyimli doktorları, fizik tedavi uzmanları ve fizyoterapistleri bütüncül bir bakış açısı ile süreci yönetir. Ameliyat sonrası rehabilitasyon sürecini, el terapisinde uzmanlaşmış bir fizyoterapistle yürütürsünüz. El terapisti, elleri ve üst uzuvları etkileyen rahatsızlıkları olan hastaların rehabilitasyonunda uzmanlaşmıştır. El terapistleri, hareket kabiliyeti, güçlendirme, yara bakımı, eklem mobilizasyonu, yumuşak doku mobilizasyonu, statik ve dinamik splintleme ve hasta eğitimi dahil olmak üzere birçok tedavi tekniklerinin uygulanmasında yetkin kişilerdir.

EMOT ve EMOT Plus Hastanelerinde el terapistlerinin rehabilitasyon programındaki görev ve sorumlulukları

  • Uzmanlar, ameliyat sonrası dönemde hastayı skar, doku ödemi ve fonksiyonel yetersizlik açısından değerlendirirler. Hasta, değerlendirme sonucuna göre bir tedavi programına tabi tutulur.
  • Rehabilitasyon süreci, iyileşme hızına bağlı olarak aralıklarla sürdürülür.
  • El terapisti, el rehabilitasyonu takip süresi içerisinde cerrah ile iletişimi sürdürür. Ayrıca, düzenli olarak duyu değerlendirmelerini bildirir.
  • El terapisti, hastanın hayatındaki bağımsızlığı geliştirmeye yönelik hedefler belirlemek için hastalar ve aileleriyle işbirliği yapar.
  • El terapisti, cerrahın isteğine bağlı olarak ameliyattan önce de hastayı çalıştırır.
  • Ameliyat sonrası el kaslarını güçlendirmeye yönelik egzersizler el terapisti tarafından bilinçli olarak uygulanır.
  • Uluslararası standartlarda duyu testi uygulanmaktadır.
  • El rehabilitasyonu, kanıta dayalı uygulamalarla desteklenen kapsamlı ve hastaya özel değerlendirme ve tedavi teknikleri kullanır.
  • EMOT fizyoterapistleri, hastalarının evde, işte ve sporda, önceki işlev düzeylerine en iyi şekilde dönmelerini sağlamak için bilimsel ölçütleri kullanır.
Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?