Brakiyal Pleksus Rehabilitasyonu
EMERGENCY CARE
+90 232 441 0 1217/24 Acil Sağlık Hizmeti
Randevu Alın

Brakiyal Pleksus Rehabilitasyonu

• EMOT Plus’ta

Brakiyal pleksus yaralanması tedavisi şunları içerir:

Pasif ve aktif hareket açıklığı ile etkilenen bölgelerin hareketliliğini korumak

Aktif egzersiz yoluyla kas gücünü yeniden kazanmak ve teşvik etmek. Ayrıca, günlük yaşam aktiviteleri için işlevi sürdürmek için gücü teşvik eder.

Güç ayrıca gelecekte yaralanmaları önlemek için üst ekstremite yapılarını desteklemeye yardımcı olacaktır.
Sinir sistemini sakinleştirmek ve ağrıyı azaltmak için akupunktur gibi yöntemlerden yararlanılır.

Ağrı, hareket kısıtlılığı, şişme, gerginlik ve yorgunluk gibi iyileşme sırasında semptomların nasıl yönetileceği konusunda eğitim verilir.

Gerekirse, terapistler günlük aktiviteleri kolaylaştırmak için uyarlanabilir cihazlar önerebilir veya kendi merkezlerinde oluşturabilir.

EMOT Plus Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezimizde, son derece deneyimli klinisyenlerimiz çeşitli karmaşık durumların yönetiminde yeteneklidir. Fizyoterapi tedavisi, brakiyal pleksus yaralanmasından kaynaklanabilecek zararlı etkileri iyileştirmede büyük rol oynar. Bir kol yaralanmanız varsa veya bundan muzdarip olabileceğinizden şüpheleniyorsanız, fonksiyonunuzu iyileştirmeye yardımcı olabilmeleri için terapistlerimizden birine görünmenizi tavsiye ederiz

Diğer servisler

El Kırıkları

El, parmakların ve el bileğinin hareketini sağlayan kasların içinde olduğu, birçok sayıda küçük kemiğin oluşturduğu kompleks yapılar bütünüdür.

Keşfet
EMOT
El Kırıkları

El Bileği Kırıkları

El ayası açık şekilde el bileği üzerine düşmesi sonucu oluşan kırıklardır. El bileği üzerinde şişlik ve hareketle ya da hareketsiz oluşan ağrılı semptomlardır.

Keşfet
EMOT
El Bileği Kırıkları

El ve El Bileği

El cerrahisi ve mikrocerrahi uzmanlığımız ile yaralanan, ezilen ve hatta kopan parmak ve ellerimizi orijinaline en yakın şekilde kullanmamızı sağlayan tedaviyi uygularız. Kazalar dışında, çok kullanılmaya bağlı olarak oluşan hastalıkların (sinir sıkışmaları, kireçlenme vb.) tedavisini de titizlikle gerçekleştirmekteyiz.

Keşfet
EMOT
El ve El Bileği

El Yaralanmaları ve İş Kazaları

El yaralanmalarında hastanın uzvunu kurtarmak ve elini en kısa sürede günlük hayatta ve işinde kullanılmasını sağlamak amaçlanmaktadır. Bunun için ilk tedavinin erken dönemde, tercihen ilk 6 saatte yapılması oldukça önemlidir.

Keşfet
EMOT
El Yaralanmaları ve İş Kazaları

Elde Sinir Sıkışmaları

Elde sinir sıkışmalarının, ağrı, karıncalanma, his kaybı, uyuşma ve güçsüzlük gibi belirtileri bulunmaktadır. Karpal tünel sendromu ve kübital tünel sendromu en sık karşılaşılan sinir sıkışma sendromları arasındadır. EMOT Hastanesi’nde doğru tedavi yöntemi ile el bileği rahatlatılır ve hareket yeteneği geri kazandırılır.

Keşfet
EMOT
Elde Sinir Sıkışmaları

Elde Eklem Kireçlenmeleri

El parmaklarımızın hareketi, eklemlerle, çevre kas ve bağ dokusunun uyum içerisinde çalışması ile oluşur. Eklemlerin her iki yüzünde kıkırdak yüzeyler ve ayrıca eklem içinde hareketi kolaylaştıran sinovyal sıvı vardır. Kıkırdak yüzeylerin aşınması sonucu kireçlenme (osteoartrit) oluşur. Kireçlenme oluşan eklemlerin çevresinde kemik çıkıntılar meydana gelir. Bunun yanı sıra, zaman zaman şişlik, ağrı ve kızarıklık oluşur. Parmak […]

Keşfet
EMOT
Elde Eklem Kireçlenmeleri

Elde Enfeksiyonlar

Elde görülen enfeksiyonların çoğu iğne, kıymık batması gibi çok da önem verilmeyen veya yeterli tedaviyi görmeyen yaralanmalardan oluşur. El ve parmaklarda çeşitli sınırlarla ayrılmış kompartmanlara, açık yaralanmalar veya yabancı cisimler vasıtası ile ulaşan enfeksiyon etkenleri bölgesel veya yaygın enfeksiyonlara neden olurlar. Enfeksiyon etkenleri çoğunlukla bakteriler, daha nadir olarak da mantarlar veya virüslerdir. Bu etkenlerin çoğu sağlıklı bir bireyin elinde, deri üzerinde bulunurken, yaralanmalar, elde çatlamalar, soyulmalar, sürekli ıslak kalmaya bağlı deri bütünlüğünde bozulmalar onların elin yüzeyinden iç bölgelerine taşımasına yardımcı olur.

Keşfet
EMOT
Elde Enfeksiyonlar

Doğumsal El Anomalileri

Konjenital, bir başka deyişle doğumsal el anomalisi, fetüs anne karnındayken elin normal oluşumunda yaşanan bir değişikliktir. Çoğu el anomalileri kalıtsal veya önlenebilir değildir ve çoğu doğumdan önce tespit edilemez. Doğru uzman seçiminin yanında, ebeveynlerin farklılığı kabul eden, şefkatli tutum ve davranışları, tedavinin başarısı ve çocuğun benlik gelişimi açısından oldukça önemlidir.

Keşfet
EMOT
Doğumsal El Anomalileri
Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?