Dolgu Enjeksiyonları
EMERGENCY CARE
+90 232 441 0 1217/24 Acil Sağlık Hizmeti
Randevu Alın

Dolgu Enjeksiyonları

• EMOT Plus’ta

Doğru tanı ile bir uzman tarafından yapılan dolgu enjeksiyonlarıyla, dudakların dolgun hale getirilmesi, ince kırışıklıklar ve gülüş çizgilerinin azaltılması, yüzdeki genel asimetriyi düzenlemek mümkün olmaktadır.

DOLGU ENJEKSİYONLARI HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

Dudak dolgusu ne ile yapılır?

Hyaluronik asit en sık kullanılan dolgu malzemesidir ve çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Hyaluronik asit, cilt yapısında bulunan bir maddedir. Pek çok ülkede bu materyal kullanılmaktadır. Ciddi firmaların ürünleri daha güvenilir ve daha etkilidir. Aynı zamanda herhangi bir yan etki oluşma oranı da daha azdır. Dolguların kalıcılık süreleri kalınlıklarına göre değişir. Çok derin olmayan çizgileri doldururken tercih edilmelidir.

Dudaklar için özel kalınlıkta ve esneklikteki dolgu malzemelerini kullanmak gerekir. Kullanılacak dolgu malzemesi kişinin dudak yapısına ve gereksinmesine göre değişir. Genellikle 1 ml yeterlidir. Bazen 2 ml’ye kadar kullanılması da gerekebilir. Hastanın cilt yapısını ve beklentilerini şekillendirmeye çalışmak en uygun olanıdır. Dudakların çizgilerini bozmadan doğal bir görünüm elde etmek için dolgu malzemesi desteği ile dudak kontürüne ince bir destekleyici şerit çizilir.

Doldurma işleminin herhangi bir yan etkisi var mı?

Hyaluronik asidin yan etkisi yoktur. İğnenin uygulama sırasında girdiği yerde hafif bir kızarıklık, şişme veya küçük bir morluk olabilir. İşlemden sonra zaten buz uygulaması yapılır. Hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri kullanılan hastalarda herhangi bir yan etki görülmez. Hyaluronik asit dolgu enjeksiyonu işlemi sırasında alerjiye neden olmaz. Hijyen kurallarına uyulmadığında enfeksiyon gelişebilir.

Yağ enjeksiyonu mu, yoksa dolgu malzemesi mi tercih edilmeli?

Derin çukurların doldurulması için yağ enjeksiyonu kullanılmalıdır. Çünkü etkisi ve faydaları yapay dolgulardan daha yüksektir.

Göz çevresine yapılan dolgu daha ince olmalıdır. Yanak, boyun, dudak kenarları, alın kırışıklıkları için ise daha kalın dolgular uygulanabilir. Zamanla kırışıklıklar derinleşir. Bu durumlarda en iyi dolgu malzemesini kullanmak gerekir.

Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?