Göz Kapağı Estetiği Ameliyatları
EMERGENCY CARE
+90 232 441 0 1217/24 Acil Sağlık Hizmeti
Randevu Alın

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatları

• EMOT Plus’ta

İnce ve hassas yapıdaki göz çevresi, geçen zamanın da etkisiyle belirgin şekilde değişim yaşar. Gevşeme, sarkma ya da torbalanma, görme alanını ve açısını etkileyebilmekte hatta engelleyebilmektedir. Üst ya da alt göz kapaklarında ortaya çıkan problemleri düzeltmek ve estetik bir görünüm sağlamak amacıyla cerrahi işlemler uygulanmaktadır.

GÖZ KAPAĞI ESTETİK AMELİYATLARI HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

Göz kapağı estetiği uygulanmasının nedenleri nelerdir?

Göz, yağ yastıkçıklarının içinde bulunmaktadır. Bu yağ yastıkçıkları alt ve üst göz kapakları tarafından sabitlenen dokular tarafından sarılmaktadır. Ancak zamanla gözdeki bu yağ yastıkçıkları hacmini, esnekliğini ve sıkılığını kaybetmekte, bunları saran kılıfların zayıflaması göz çevresinde oluşan sorunlara kaynaklık etmektedir.

Göz kapağı düşüklüğünün genel olarak nedenleri nelerdir?

-Göz kapağı kasında doğuştan mevcut olan kusurlar, göz kapağı kasının daha az gelişmesine sebep olabilmektedir. Örneğin, doğuştan düşük göz kapağına sahip kişilerde, göz kapağı kasları daha az gelişmekte ve bu durumda esneyip sarkabilmektedir.

-Göz kapağını hareket ettiren sinirlerde var olan ya da sonradan ortaya çıkabilecek değişik problemler zamanla, esneklik ve hacim kaybını beraberinde getirebilmektedir.

-En bilinen estetik deformasyon sebebi olan yaşlanma, yağ keseciklerinin hacmini kaybetmesinin, bunların öne fıtıklaşmasını önleyen perdenin zayıflamasının ve göz kapağı kaslarının sarkmasının en önemli sebebidir.

-Göz ameliyatları, göz bölgesinin anatomisine yapılan bir müdahaleyi beraberinde getirdiğinden estetik deformasyonlara da sebep olabilmektedir. Aslında göz ameliyatları göz çevresindeki dokularda ve sinirlerde meydana getirdiği uyarılmalar sonucu, esneme ya da sarkma sebepleri arasında sayılabilmektedir.

– Göz kapağında ortaya çıkan tümörlerin neden olduğu sebepler.

Göz kapağı estetiği ameliyatları nasıl yapılır?

Ameliyatın ortalama süresi 1,5-2,5 saattir.
Göz kapaklarında oluşan fazla deri ile gevşemiş ve artmış kas dokusunun alınmasıyla kalan deri dokusunun daha sıkı ve hacimli görünmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda, göz kapaklarında meydana gelen fıtıklaşmış diyebileceğimiz yağ dokusunun alınması yoluyla bu ağırlaşma ve deformasyon ortadan kaldırılmaktadır.

Üst göz kapağı estetik ameliyatları, göz kapağının rutin katlanma çizgisi üzerinden yapılan kesi ile gerçekleştirilmektedir. Böylece zaten belirgin olmayan ameliyat çizgilerinin gizli kalması da sağlanmış olmaktadır. Modern estetik cerrahide, üst göz kapağının deri fazlalığı, iki boyutlu olarak, yani hem yatay hem dikey şekilde düzeltilmektedir. Ayrıca göz kapağının dolgun görünümünü sağlayan yağ keseciği de alınmaktadır.

Alt göz kapağı estetik ameliyatlarında, öncelikle fazlalık oluşturan kas dokusu ve deriden kurtulma işlemi gerçekleştirilir. Fazlalık oluşturan deri, göz kapağında meydana gelen kırışıklık ve buruşukluğun sebebidir. Ayrıca, dışarıya doğru bombe oluşturan yağ keseciklerinin pozisyonunun değiştirilmesiyle, kişideki yaşlı ve yorgun yüz ifadesi ortadan kaldırılmış olur.

Göz kapağı estetiği ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Göz kapakları insanlarda en az iz kalan bölgeler olarak bilinmektedir. Aynı zamanda göz kapağı estetik ameliyatlarında yapılan kesiler, gözdeki kapak kıvrımlarına ve katlanma çizgilerinin rutinine uygun şekilde gerçekleştirildiğinden ameliyat izleri hemen hiç dikkat çekmemektedir.

Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?