İç Hastalıkları (Dahiliye) Hizmetlerimiz
Uzm. Dr. Ümit YOKET
EMERGENCY CARE
+90 232 441 0 1217/24 Acil Sağlık Hizmeti
Randevu Alın

İç Hastalıkları (Dahiliye) Hizmetlerimiz

• EMOT Plus’ta

İç Hastalıkları (Dahiliye) Servisimizde, hastalıkların teşhis ve tedavisi için titiz ve detaylı bir araştırma gerçekleştirilerek, hastalıkların erken evrede teşhis edilmesi, tedavi için ilgili birimlere yönlendirme yapılması sağlanmaktadır. Şeker Hastalığı (Diabetes Mellitus), Tiroid Hastalıkları (Guatr, Hipertiroid, Hipertiroidi, Troidit), Sindirim Sistemi (Akciğer) Hastalıkları, Obezite, Kilo Kaybı, Kolestrol Yüksekliği, Enfeksiyon Hastalıkları, Solunum Sistemi Hastalıkları (Akut Bronşit, Kronik Bronşit, Astım, Zatürre), Hipertansiyon, Hipotansiyon, Kan Hastalıkları (Anemi Türleri, Demir Eksikliği, Akdeniz Anemisi, B12 Eksikliği), Gastrointestinal Hastalıklar (Gastrit, Ülser, Hepatit, Karaciğer Yağlanması, İshal, Kabızlık, Bağırsak Düzensizliği başta olmak üzere diğer tüm birimler ile ortak değerlendirmeler yapılarak teşhis, tanı ve tedavi sürecine başlanmaktadır.

Doktorlar

İÇ HASTALIKLARI (DAHİLİYE) HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ!

Hipertansiyon Nedir?

Aynı Esansiyel Hipertansiyon da olduğu gibi, kontrol altında olmayan şeker düzeyleri, hastalarda, sonuçta damar sertliği yani ateroskleroz dediğimiz hasara ve bu yolla kan basıncı yüksekliğine neden olur. Bunun sonucunda da özellikle kalp, beyin ve böbrek damarlarında oluşan hasarlar bayağı ciddi sağlık sorunlarına yol açar.

Kan Yağları (Lipid Profili Bozuklukları) Nelerdir?

Özellikle Trigiliserid ve LDL kolesterol yüksekliği ve HDL kolesterol düşüklükleri, hele bir de düzensiz şeker hastalığı varsa, normale dönmeleri konusunda çok özen gösterimesi gereken bir konudur. Önem gösterilmez veya farkında olunmazsa hemen altta söyleyeceğimiz ciddi damar problemlerine yol açar.

Damar Hastalıkları ve Sonuçları Nelerdir?

Gerek hipertansiyon, gerek kan yağlarının yüksekliği ve gerekse de kontrolsüz şeker hastalarında oluşacak beyin damarları sertliğine bağlı, kısmi ve kalıcı felçler, koroner arter hastalığına bağlı kalp krizleri (Akut Myokard Enfarktüsü), özellikle bacaklarda periferik damar hastalıkları uzuv kayıplarına yol açabilecek çok ciddi riskler oluşturan hastalık tablolarıdır.

Böbrek Hastalıkları Ve Böbrek Yetmezliği Nedir?

Yine kontrolsüz şeker hastalarında, gerek böbrek damarları, gerekse de böbreklerin dokusunda oluşacak zaralar sonunda dialize bağlanmaya kadar gidecek böbrek yetmezlikleri kaçınılmazdır.

Körlük ve Göz Görme Bozuklukları Nedir?

Gözün en arka kısmı “Retina” dediğimiz bir kılcal damar ve çok hassas sensör dediğimiz sinirlerden oluşan bir ağ tabakasıdır. Gerek hipertansiyon ve gerekse de düzensiz giden şeker hastalığı bu hassas tabakada hasara yol açar. Küçük kanama odakları, dekolman dediğimiz retina yırtıkları, sarı nokta dediğimiz oluşumlar ve hepsinin sonucunda görme kaybı cok ciddi problemlerdir.

Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?