Kol Germe (Brakioplasti)
EMERGENCY CARE
+90 232 441 0 1217/24 Acil Sağlık Hizmeti
Randevu Alın

Kol Germe (Brakioplasti)

• EMOT Plus’ta

Kol germe, üst kolların alt tarafının görünümünü iyileştirmek için yapılan kozmetik cerrahi bir işlemdir. Brakioplasti olarak da bilinen kol germe sırasında koltuk altı ve dirsek arasındaki fazla deri ve yağ alınır. Kalan cilt, daha tonlu bir görünüm oluşturmak için yeniden konumlandırılan konturların üzerine geri yerleştirilir.

KOL GERME AMELİYATI HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

Kol germe ameliyatında neler yapılır?

İşlem sırasında plastik cerrahınız kollarınızın alt kısımlarında kesiler yapacaktır. Kesiklerin uzunluğu ve şekli, ne kadar derinin çıkarılacağına bağlıdır. Kesiler yapıldıktan sonra plastik cerrah alttaki dokularınızı sıkılaştıracak ve dikişlerle sabitleyecektir. Yağı almak için bir emme tekniği de kullanabilir (liposuction). Daha sonra cildiniz yeni konturların üzerine örtülecek ve fazla deri alınacaktır. Kesileri kapatmak için dikişler veya cerrahi bant kullanılacaktır. Ameliyat sonrası kol germe işleminden sonra kesileriniz bandajla kapatılacaktır. Şişmeyi en aza indirmek için kollarınız elastik bandajlarla gevşek bir şekilde sarılacaktır. Fazla kan veya sıvıyı boşaltmak için kollarınıza küçük tüpler yerleştirilebilir.

Kol germe ameliyatı sonrası süreç nasıl ilerler?

Kol germe ameliyatından sonraki ilk birkaç gün içinde:
Kollarınızı üç ila dört hafta boyunca omuz seviyesinin üzerine kaldırmaktan kaçının. Ameliyattan sonra dört ila sekiz hafta boyunca insizyonları gerebilecek fiziksel ve atletik aktivitelerden kaçının.
Gerektiğinde ağrı kesici ilaç alın ve yara enfeksiyonlarını önlemek için belirtilen şekilde topikal veya oral antibiyotikler kullanın.

Doktorunuzla dikişlerinizin ne zaman alınacağını veya alınıp alınmayacağını konuşun. Bazı dikişler kendiliğinden erir. Diğerleri işlemden sonraki haftalarda doktor tarafından çıkarılmalıdır.

Nefes darlığı, göğüs ağrıları, düzensiz kalp atışı, ciltte kızarıklık ve ateş hissettiğinizde en kısa sürede doktorunuzla iletişime geçin.

Sabit, sağlıklı bir kiloyu korumak, sonuçlarınızı korumanıza yardımcı olabilir.

 

Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?