Omurga Enfeksiyonu
EMERGENCY CARE
+90 232 441 0 1217/24 Acil Sağlık Hizmeti
Randevu Alın

Omurga Enfeksiyonu

• EMOT Plus’ta

Omurga enfeksiyonu tedavisinin, enfeksiyon hastalıkları uzmanı, radyologlar, nörologlar ve omurga cerrahlarından oluşan bir ekip çalışması ile yürütülmesi ve takip edilmesi gerekmektedir. EMOT Plus Omurga Sağlığı Merkezi, 7/24 acil servisi, tüm tanı ve tedavi işlemleri için gerekli teknolojik donanımı ve uzman kadrosu ile hizmetinizde.

Vücudun başka bir bölümünden, kan dolaşımı yoluyla omurgaya taşınan bir bakteri veya mantar organizmaları omurga enfeksiyonuna neden olabilir. Omurga enfeksiyonu belirtilerinin başında enfeksiyonun olduğu bölgede ağrı hissedilmesi gelir. Ağrıya şişlik, ateş ve halsizlik eşlik edebilir. Erken tanı çok önemlidir.

Omurga enfeksiyonu hakkında merak ettikleriniz

Omurga enfeksiyonu belirtileri nelerdir?

 • Şiddetli sırt ağrısı
 • Ateş
 • Titreme
 • Kilo kaybı
 • Kas spazmları
 • Ağrılı veya zor idrara çıkma
 • Nörolojik bozukluklar: kol veya bacaklarda güçsüzlük ve/veya uyuşukluk, bağırsak ve/veya mesane kontrol kaybı

Ameliyat ne zaman gereklidir?

 • Ciddi derecede kemik deformasyonu
 • Antibiyotik tedavisiyle iyileşme görülmemesi
 • Nörolojik tutulum
 • Biyopsi ile gerekli kültürün elde edilemeyişi
Diğer servisler

Skolyoz (Omurga Eğriliği) Tedavisi

EMOT Plus Omurga Sağlığı Merkezi uzmanları, ilerleyici omurga deformitesini önlemek amacıyla en iyi ve en güvenli skolyoz tedavisi planını geliştirir. Skolyoz, omurganın önden ve arkadan bakıldığında “S” veya “C” biçiminde, yanlara doğru 10°’den fazla kıvrılmasıdır. 10-18 yaş arasındaki sağlıklı ergen çocuklarda ortaya çıkan, Adolesan idiyopatik skolyoz (AIS) en yaygın türüdür. Skolyoz tedavisinde, çocukların %10’u konservatif […]

Keşfet
EMOT Plus
Skolyoz (Omurga Eğriliği) Tedavisi

Spinal Stenoz (Dar Kanal)

EMOT Omurga Sağlığı Merkezi’nde deneyimli cerrahlar, omurilik kanalındaki boşluğu arttırmak, omurilik ve sinirler üzerindeki basıyı hafifletmek amacıyla en uygun cerrahi yöntemi belirler ve uygular. Spinal Stenoz, bir başka adıyla dar kanal, omurilik kanalının daralarak omurilik ve sinirlere bası yapması olarak tanımlanır. Belirtiler darlığın konumuna ve hangi sinirlerin etkilendiğine bağlı olarak değişir. Belirtiler hafifse, doktorunuz düzenli […]

Keşfet
EMOT Plus
Spinal Stenoz (Dar Kanal)

Boyun Fıtığı

Omurga Sağlığı Merkezi’nde, doktorunuz ve fizyoterapistinizin desteği ile yaşam tarzınızda yapacağınız değişiklikler, fizik tedavi uygulamaları ve boyun fıtığı egzersizleri iyileşmenizde etkili olacaktır.

Keşfet
EMOT Plus
Boyun Fıtığı

Boyun Düzleşmesi

Psikolojik ve fizyolojik nedenlerden dolayı da ortaya çıkabilen bu rahatsızlık doğumsal bir rahatsızlık değildir.

Keşfet
EMOT Plus
Boyun Düzleşmesi

Omurganın Şekil Bozuklukları

EMOT Plus Hastanesi Omurga Sağlığı Merkezi’nde, omurga eğrilikleri, bel kayması, kamburluk, osteoporoz kaynaklı şekil bozukluklarının tedavi ve izlemleri beyin cerrahı, ortopedist ve fizik tedavi uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Keşfet
EMOT Plus
Omurganın Şekil Bozuklukları

Bel Fıtığı

Omurga “omur” adı verilen bir birine bağlı kemik dizininden oluşur. Disk ise, bir omuru diğerine bağlayan ve iki omur gövdesinin arasında kauçuk yumuşaklığındaki destek dokulardır. Bel fıtığı, disklerin içinde yer alan jöle kıvamındaki maddenin omuriliğe ve/veya sinir köklerine baskı yapmasıdır. Bu baskı sonucu bel ağrısı, bacak ağrısı ve bacakta güçsüzlük gibi belirtiler ortaya çıkar. EMOT […]

Keşfet
EMOT Plus
Bel Fıtığı

Bilgisayarlı Tomografi (BT/CT)

Hastanemizde çok kesitli (çok dedektörlü) BT cihazı bulunmakta olup en sık kemik kırıkları, eklem çıkıkları ve kırıklı çıkıklarını ve kemik tümörlerini değerlendirmekte kullanılmaktadır. Bunun dışında özellikle travma hastalarında kemik kırıklarına eşlik edebilecek damar yaralanmalarını değerlendirmekte ilaçlı BT’den (BT anjiografi) faydalanılmaktadır.

Keşfet
EMOT
EMOT Plus
Bilgisayarlı Tomografi (BT/CT)

Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR)

Hastanemizde 1.5 Tesla manyetik alan gücüne sahip MR cihazı bulunmaktadır. Her türlü ortopedik MR, beyin, omurga-omurilik, karın bölgesi incelemeleri yapılmakta, gerekli durumlarda ilaçlı (kontrastlı) incelemeler de yapılmaktadır.

Keşfet
EMOT
EMOT Plus
Manyetik Rezonans Görüntüleme (MR)

Röntgen

Röntgen incelemesi iyonize radyasyon içermektedir. Bu nedenle hamilelerde ancak mutlak gerekli ve acil durumlarda ve karın bölgesi kurşun önlükle kapatıldıktan sonra yapılabilir.

Keşfet
EMOT
EMOT Plus
Röntgen

Ultrasonografi

Ultrasonografi tarama, tanı ve tedavi süreçlerinin birçok farklı aşamasında önemli bir yardımcıdır.

Keşfet
EMOT
EMOT Plus
Ultrasonografi
Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?