Rekonstrüktif Mikrocerrahi
EMERGENCY CARE
+90 232 441 0 1217/24 Acil Sağlık Hizmeti
Randevu Alın

Rekonstrüktif Mikrocerrahi

• EMOT Plus’ta

Rekonstrüktif mikrocerrahi, çapı birkaç milimetreden küçük olan kan damarları ve sinirler gibi karmaşık yapıları onarmak için özel ameliyat mikroskopları ve hassas enstrümantasyonun kullanıldığı bir cerrahi disiplindir.

Mikrocerrahi, vücudun başka bir bölümünü yeniden inşa etmek için hastanın kendi dokusunu (bazen deri, yağ, kas veya kemik) nakletmeyi içeren bir ameliyat türüdür. Bu, en çok, genellikle travma veya kanser tedavisinden sonra, ameliyat sırasında doku bölgeleri yaralandığında veya çıkarıldığında ihtiyaç duyulur.

Rekonstrüktif plastik cerrahide örnekler arasında yarık dudak ve damak onarımı, meme kanseri için lumpektomi veya mastektomi sonrası meme rekonstrüksiyonu ve yanık yaralanmalarından sonra rekonstrüktif cerrahi sayılabilir.  

Mikrocerrahi doku transferi, memeyi yeniden yapılandırmak için uzak bir yerden fazla deri ve yağın (fleplerin) kullanılmasını içerir. Çoğu zaman dokular karın ve kalçadan transfer edilir. Daha az yaygın olarak, uyluk flepleri kullanılır. Bu operasyonlar dayanıklı, estetik rekonstrüksiyonlar sağlayabilir.

Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?