Servikal Herni
EMERGENCY CARE
+90 232 441 0 1217/24 Acil Sağlık Hizmeti
Randevu Alın

Servikal Herni

• EMOT Plus’ta

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon kas-iskelet , sinir veya kalp damar sistemlerindeki fiziksel ve fonksiyonel bozuklukların tanı ve tedavisini kapsayan bir uzmanlık dalıdır. Bu uzmanlık dalının hekimi; hastalık, yaralanma, sakatlık veya yaşlanmadan kaynaklanan fiziksel güçlükleri olan hastaların tedavisini planlar ve gerçekleştirir.

Fizik tedavi uygulamasının amacı hastanın ağrılarının azaltılması veya yok edilmesi, fonksiyonel kapasitenin arttırılması, günlük yaşam aktivitelerinin tekrar kazanılması, organların işlevlerinin sağlıklı hale gelmesi, bağımsız bir birey olarak toplumdaki yerini almasıdır.

Diğer servisler

Boyun Düzleşmesi

Psikolojik ve fizyolojik nedenlerden dolayı da ortaya çıkabilen bu rahatsızlık doğumsal bir rahatsızlık değildir.

Keşfet
EMOT Plus
Boyun Düzleşmesi

Omurga Kırığı

Omurga kırığı, bir omurun kırılması ve/veya çıkmasıdır. Çoğunlukla araba kazaları, düşme veya yüksek hızlı çarpmadan kaynaklanan yaralanma veya travmadan kaynaklanır. Kırıklar tedavi edilmezse kalıcı omurilik yaralanması, sinir hasarı ve felç oluşur. EMOT Plus Omurga Sağlığı Merkezi’nde deneyimli kadromuz, cerrahi ve cerrahi olmayan yaklaşımları titizlikle uygular. Omurga kırığı tedavisinde uzmanların bir arada, potansiyel riskleri yakından değerlendirmesi, daha […]

Keşfet
EMOT Plus
Omurga Kırığı

Osteoporotik Hastalarda Rehabilitasyon

Rehabilitasyon için denge ve kas güçlendirici egzersizler faydalıdır.

Keşfet
EMOT Plus
Osteoporotik Hastalarda Rehabilitasyon

Omuz

Omuz eklemi doğuştan çok sıkı bir eklem değildir. Bu nedene kalça ve diz eklemine oranla daha gevşek bir yapısı vardır. Bu çıkığa daha elverişli doğal yapı çevre kas ve bağlarca sınırlandırılır ve korunur. Tüm eklemlerde olduğu gibi, eklemi çevreleyen kaslar ne kadar güçlü tutulursa o eklem o kadar iyi korunur.

Keşfet
EMOT
Omuz

Ortopedik Rehabilitasyon

Kas ve iskelet sistemi problemlerinin temel ortopedik rehabilitasyon prensipleri ve güncel yaklaşımlar kullanılarak tedavi edilmesidir.

Keşfet
EMOT Plus
Ortopedik Rehabilitasyon

Dirsek

Dirsek eklemi vücudumuzun cilt örtüsünün en zayıf olduğu eklemlerimizdendir. Üzerindeki kas ve cilt örtüsü incedir. Bu onu travmalara açık hale getirir.

Keşfet
EMOT
Dirsek

Boyun Ağrıları

Boyun ağrısı, nedene bağlı olarak günler veya yıllar sürebilir. Boyun ağrısının en yaygın nedeni, bir kasın çok fazla gerildiği ve yırtıldığı bir kas gerilmesidir. Boyun kası gerginliği tipik olarak, boyun ile garip pozisyonlarda uyumak gibi zayıf duruş veya destekten kaynaklanır. Bunun dışında osteoartrit, spinal stenoz, fıtıklaşmış disk, sinir sıkışması, zihinsel ve fiziksel stres ve gerginlik, […]

Keşfet
EMOT Plus
Boyun Ağrıları

Bel Fıtığı

Omurga “omur” adı verilen bir birine bağlı kemik dizininden oluşur. Disk ise, bir omuru diğerine bağlayan ve iki omur gövdesinin arasında kauçuk yumuşaklığındaki destek dokulardır. Bel fıtığı, disklerin içinde yer alan jöle kıvamındaki maddenin omuriliğe ve/veya sinir köklerine baskı yapmasıdır. Bu baskı sonucu bel ağrısı, bacak ağrısı ve bacakta güçsüzlük gibi belirtiler ortaya çıkar. EMOT […]

Keşfet
EMOT Plus
Bel Fıtığı

Kalça

Kalça vücuttaki en büyük ekleme sahip bölgedir ve hemen hemen her harekette kullanılır. Kemikler arasında eklemi korumak için yastık etkisi yapan ve sürtünmeyi engelleyen bir kıkırdak tabakası vardır.

Keşfet
EMOT
Kalça
Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?