Tenisçi ve Golfcü Dirseği Tedavisi
EMERGENCY CARE
+90 232 441 0 1217/24 Acil Sağlık Hizmeti
Randevu Alın

Tenisçi ve Golfcü Dirseği Tedavisi

• EMOT Plus’ta

Golfçü dirseği genellikle tıbbi geçmişinize ve fizik muayenenize göre teşhis edilir. Ağrı ve sertliği değerlendirmek için doktor etkilenen bölgeye baskı uygulayabilir veya dirseğinizi, bileğinizi ve parmaklarınızı çeşitli şekillerde hareket ettirmenizi isteyebilir.

Doktorunuzun kırık veya artrit gibi diğer dirsek ağrısı nedenlerini ekarte etmesine yardımcı olmak için görüntüleme yöntemleri kullanılabilir. Nadiren, MRI gibi daha kapsamlı görüntüleme çalışmaları yapılır.

Tedavi önerileri oklarak
Dinlenme. Ağrı geçene kadar tekrarlayan spor aktivitelerinizi beklemeye alın. Aktiviteye çok erken dönerseniz, durumunuzu daha da kötüleştirebilirsiniz.

Etkilenen bölgeye soğuk uygulama yapın. Birkaç gün boyunca günde üç ila dört kez, bir seferde 15 ila 20 dakika boyunca dirseğinize buz paketleri uygulayın. Cildinizi korumak için buz paketlerini ince bir havluya sarın. Günde iki ila üç kez, her seferinde beş dakika buzla iç dirseğinize masaj yapmak yardımcı olabilir.

Hekim yönlendirmesi ile etkilenen kolunuza tendon ve kas gerginliğini azaltabilecek bir karşı kuvvet ateli takmanızı önerebilir.

Etkilenen bölgeyi gerin ve güçlendirin. Doktorunuz germe ve güçlendirme için egzersizler önerebilir. Belirli kuvvet antrenmanı egzersizleriyle tendonun aşamalı olarak yüklenmesinin özellikle etkili olduğu gösterilmiştir. Diğer fiziksel veya mesleki terapi uygulamaları da yardımcı olabilir.
Yavaş yavaş normal aktivitelerinize dönün. Ağrınız geçtiğinde, spor veya aktivitenizin kol hareketlerini uygulayın.

Diğer servisler

Osteoporoz (Kemik Erimesi)

Osteoporoz, kemiklerin zayıflamasına ve kırılgan hale gelmesine neden olur. Kemik erimesi olarak da bilinen hastalıkta kemikler o kadar kırılgandır ki, hafif şiddetli düşme, eğilme veya öksürme bile kırılmaya neden olabilir. Kemik erimesine bağlı kırıklar en sık kalça, bilek veya omurgada görülür. Özellikle kadınlar, menopoz döneminden sonra yüksek risk altındadır. EMOT Plus Omurga Sağlığı Merkezi’nde osteoporoz […]

Keşfet
EMOT Plus
EMOT
Osteoporoz (Kemik Erimesi)

Kemik Tümörleri

Kemik tümörü olan hastaların en sık yakınması ağrıdır. Ağrı, başlangıçta aktivite ile bağlantılı olabilir fakat kötü huylu kemik tümörü olan hastalar sıklıkla istirahatta ve gece ortaya çıkan ilerleyici ağrıdan şikayetçidir. Kemik tümörleri öncelikle benign( iyi huylu) ve malign(kötü huylu) olmak üzere iki ana gruba ayrılır. Sık görülen iyi huylu kemik tümörlerinden bahsedecek olursak en başta osteoblastomdan bahsetmek gerekir.

Keşfet
EMOT
Kemik Tümörleri

Omuz

Omuz eklemi doğuştan çok sıkı bir eklem değildir. Bu nedene kalça ve diz eklemine oranla daha gevşek bir yapısı vardır. Bu çıkığa daha elverişli doğal yapı çevre kas ve bağlarca sınırlandırılır ve korunur. Tüm eklemlerde olduğu gibi, eklemi çevreleyen kaslar ne kadar güçlü tutulursa o eklem o kadar iyi korunur.

Keşfet
EMOT
Omuz

Diz

Diz ağrısının sık karşılaştığımız nedenleri yaralanmalara bağlı, osteoartrit diye adlandırdığımız kireçlenmeye bağlı, yaralanmalara ve mekanik problemlere bağlı olabilir.

Keşfet
EMOT
Diz

Kalça

Kalça vücuttaki en büyük ekleme sahip bölgedir ve hemen hemen her harekette kullanılır. Kemikler arasında eklemi korumak için yastık etkisi yapan ve sürtünmeyi engelleyen bir kıkırdak tabakası vardır.

Keşfet
EMOT
Kalça

Ayak ve Ayak Bileği

Ayak, Ayak Bileği cerrahisi ve mikrocerrahi uzmanlığımız ile yaralanan, ezilen ve hatta kopan Ayak ve Ayak Bileği bölgesini orijinaline en yakın şekilde kullanmamızı sağlayan tedaviyi uygularız.

Keşfet
EMOT
Ayak ve Ayak Bileği
Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?