Omuz Sorunlarında Rehabilitasyon

Omuz Sorunlarında Rehabilitasyon

21/03/2022

Omuz bölgesini ilgilendiren kas-iskelet yaralanmaları veya cerrahi sonrası ağrı, sertlik ve hareket kısıtlılığı gibi problemlerle toplumda sık karşılaşılmaktadır. Omuzla ilgili pek çok sorun cerrahiye gerek duyulmadan iyi bir rehabilitasyon programı ile düzeltilebilmektedir. Cerrahi gerektiren durumlarda ise cerrahi sonrası uygulanacak rehabilitasyon programı ile gelişebilecek olan ağrı, hareket kısıtlılığı, sertlik gibi problemler iyileştirilebilir.

Hastanemizde omuzla ilgili omuz sıkışma sendromları (Omuz İmpingement Sendromu), omuz çevresi kas yırtıkları, tendinit, bursit, donuk omuz, travmatik omuz çıkıkları, tekrarlayan omuz çıkıkları, omuz protezleri gibi pek çok probleme yönelik tedavi uygulamaktayız.

Tedavi programı hastanın ihtiyacına göre; uygun modaliteler, aktivite modifikasyonu, ilaç tedavisi, mobilizasyon, bantlama ve uygun egzersizleri içermektedir.

Egzersizler hastanın durumuna, hastalığın evresine, geçirilen cerrahiye ve ameliyat sonrası süreye uygun olarak hastaya göre planlanmaktadır.

Uzm. Dr. Kayra BARUT
Uzm. Dr. Kayra BARUT

Uzm. Dr. Kayra BARUT 1987 yılında Aydın'da doğdu. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olan BARUT, 2022 yılından bu yana EMOT Ailesi’nde çalışmalarını sürdürüyor. İngilizce biliyor. Evli ve bir çocuk babası.

Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?