Anesteziyoloji ve Reanimasyon

✦ Anesteziyoloji ve Reanimasyon

EMOT ve EMOT Plus Hastaneleri’nde anestezi hekimleri, ameliyat öncesi hastayı muayene eder, ameliyata hazırlık için gerekli tetkik ve konsültasyonların tamamlanmasını sağlar. Ameliyat sırasında hastanın yaşamsal fonksiyonlarını sürekli izler ve o hasta için uygun olan sınırlarda tutmaya çalışırlar. Ameliyat sonrası hastaların genel durumunu, laboratuvar tetkiklerini, beslenme yeterliliğini takip eder, serviste geçirdikleri dönemde olası sorunlara çözüm üretirler.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anesteziyoloji ve Reanimasyon
Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anesteziyoloji ve Reanimasyon

Hizmetlerimiz

Uygun anestezi tekniğinin seçimi için sizin tercihlerinizi de göz önünde bulunduruyoruz

Ameliyat olacak hastalarda uygulanabilecek bir çok anestezi şekli vardır. Ameliyatın büyüklüğü, süresi, hastanın genel sağlık durumu, hasta-cerrah-anestezist üçlüsünün tercihleri de göz önünde bulundurularak, lokal, genel ve bölgesel anestezi seçeneklerinden biri veya kombinasyonları uygulanır.

Lokal Anestezi Nedir?

Lokal Anestezi tipik olarak küçük bir bölgeye (tırnak batması vb.) ya da sadece cerrahi alana (tetkik parmak, küçük yüzeyel kitle çıkartılması vb.) ağrı duyusunu ortadan kaldıracak lokal anestezik madde enjeksiyonudur.

Genel Anestezi Nedir?

Hastanın ameliyat sırasında tamamen uyutulduğu tekniktir. Anestezi ekibimiz tarafından, özellikle üst uzvu ilgilendiren ameliyatlar sonrası hastaları rahatsız eden ağrının giderilmesi üzerinde etkisi ve katkısı olmaması nedeniyle, tek başına uygulanması tercih edilmemektedir.

Rejyonel (Bölgesel) Anestezi (Sinir Blokları) Nedir?

Özel bir iğne yardımıyla sinirlere yakın bölgelere lokal anestezik madde enjeksiyonu ile vücudun belirli kısımlarının uyuşturulmasıdır.

Rejyonel (Bölgesel) Anestezinin Kanıtlanmış Avantajları Nelerdir?

Bölgesel anestezi uygulamasıyla vücudunuzun sadece bir kısmının uyuşturulmasının bazı cerrahi uygulamalarda aşağıdaki gibi avantajları kanıtlanmıştır.

  • Kan pıhtı oluşumunu ve kan kaybını azaltır.
  • Daha az bulantıya sebep olur.
  • Hızlı derlenme sağlar.
  • Dağa az uyuşturucu ilaç kullanımı söz konusudur.
  • Ameliyat sonrası ağrı giderilme kalitesi yüksek olabilmektedir.
Doktorlar
✦ Tümünü Gör
Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?