İç Hastalıkları (Dahiliye)

✦ İç Hastalıkları (Dahiliye)

Erişkin hastalarımızın yaşadığı İç Sistem ve Organ hastalıklarını (Dahili Hastalıkları) tecrübe ve bilgiye dayalı olarak teşhis ederek, tedavilerini ve takiplerini sağlıyoruz. Aynı zamanda üst ve alt solunum yolu hastalıkları, hipertansiyon, mide-bağırsak sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, tiroit hastalıkları, şeker hastalığı, romatizmal hastalıklar ve diğer birimler ile ortak çalışarak çok geniş bir teşhis, tedavi ve rehabilitasyon hizmeti sunuyoruz.

İç Hastalıkları (Dahiliye) İç Hastalıkları (Dahiliye) İç Hastalıkları (Dahiliye)
İç Hastalıkları (Dahiliye) İç Hastalıkları (Dahiliye) İç Hastalıkları (Dahiliye)

Sorunlarınıza doğru teşhis, tedavi ve takibi ile objektif yaklaşıyoruz.

Doğru yaklaşım, doğru tetkikler, konulan doğru teşhis ve sonrası uygulanan tedavi ile hasta güveni ve memnuniyeti sağlanır.

Şeker ve Hipertansiyon

Aynı Esansiyel Hipertansiyon da olduğu gibi, kontrol altında olmayan şeker düzeyleri, hastalarda, sonuçta damar sertliği yani ateroskleroz dediğimiz hasara ve bu yolla kan basıncı yüksekliğine neden olur. Bunun sonucunda da özellikle kalp, beyin ve böbrek damarlarında oluşan hasarlar bayağı ciddi sağlık sorunlarına yol açar.

Şekere Bağlı Görme Bozuklukları

Gözün en arka kısmı “Retina” dediğimiz bir kılcal damar ve çok hassas sensör dediğimiz sinirlerden oluşan bir ağ tabakasıdır. Gerek hipertansiyon ve gerekse de düzensiz giden şeker hastalığı bu hassas tabakada hasara yol açar. Küçük kanama odakları, dekolman dediğimiz retina yırtıkları, sarı nokta dediğimiz oluşumlar ve hepsinin sonucunda görme kaybı cok ciddi problemlerdir.

Doktorlar
✦ Tümünü Gör
Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?