Omurga Sağlığı Merkezi

✦ Omurga Sağlığı Merkezi

Sevdiğiniz şeyleri yapmaya devam etmeniz için çalışıyoruz.

Omurga ekibimiz, tüm omurga sorunları ve bozukluklarını tedavi etmek için, ameliyatsız tedavi ve gelişmiş cerrahi yöntemlerini kullanır.

Omurga Sağlığı Merkezi Omurga Sağlığı Merkezi Omurga Sağlığı Merkezi
Omurga Sağlığı Merkezi Omurga Sağlığı Merkezi Omurga Sağlığı Merkezi

Hizmetlerimiz

Skolyoz (Omurga Eğriliği) Tedavisi

EMOT Plus Omurga Sağlığı Merkezi uzmanları, ilerleyici omurga deformitesini önlemek amacıyla en iyi ve en güvenli skolyoz tedavisi planını geliştirir. Skolyoz, omurganın önden ve arkadan bakıldığında “S” veya “C” biçiminde, yanlara doğru 10°’den fazla kıvrılmasıdır. 10-18 yaş arasındaki sağlıklı ergen çocuklarda ortaya çıkan, Adolesan idiyopatik skolyoz (AIS) en yaygın türüdür. Skolyoz tedavisinde, çocukların %10’u konservatif […]

Keşfet Skolyoz (Omurga Eğriliği) Tedavisi
Spinal Stenoz (Dar Kanal)

EMOT Omurga Sağlığı Merkezi’nde deneyimli cerrahlar, omurilik kanalındaki boşluğu arttırmak, omurilik ve sinirler üzerindeki basıyı hafifletmek amacıyla en uygun cerrahi yöntemi belirler ve uygular. Spinal Stenoz, bir başka adıyla dar kanal, omurilik kanalının daralarak omurilik ve sinirlere bası yapması olarak tanımlanır. Belirtiler darlığın konumuna ve hangi sinirlerin etkilendiğine bağlı olarak değişir. Belirtiler hafifse, doktorunuz düzenli […]

Keşfet Spinal Stenoz (Dar Kanal)
Omurga Enfeksiyonu

Omurga enfeksiyonu tedavisinin, enfeksiyon hastalıkları uzmanı, radyologlar, nörologlar ve omurga cerrahlarından oluşan bir ekip çalışması ile yürütülmesi ve takip edilmesi gerekmektedir. EMOT Plus Omurga Sağlığı Merkezi, 7/24 acil servisi, tüm tanı ve tedavi işlemleri için gerekli teknolojik donanımı ve uzman kadrosu ile hizmetinizde. Vücudun başka bir bölümünden, kan dolaşımı yoluyla omurgaya taşınan bir bakteri veya […]

Keşfet Omurga Enfeksiyonu
Boyun Fıtığı

Omurga Sağlığı Merkezi’nde, doktorunuz ve fizyoterapistinizin desteği ile yaşam tarzınızda yapacağınız değişiklikler, fizik tedavi uygulamaları ve boyun fıtığı egzersizleri iyileşmenizde etkili olacaktır.

Keşfet Boyun Fıtığı
Kifoz (Kamburluk)

EMOT Plus Omurga Sağlığı Merkezi uzmanları, ilerleyen eğriliği engellemek için, ortak bir kifoz (kamburluk) tedavi planı geliştirir. İnsan omurgasına yandan bakınca düz bir çizgi halinde olmadığını görürüz. Omurların her biri, birbirleri ile açı yaparak fizyolojik birtakım eğrilikler oluşturur. Bu eğrilikler sırt bölgesinde kamburluk (kifoz), bel bölgesinde çukurluk (lordoz) olarak tanımlanır. Kifozdan etkilenen bir omurgada, sırtın […]

Keşfet Kifoz (Kamburluk)
Boyun Düzleşmesi

Psikolojik ve fizyolojik nedenlerden dolayı da ortaya çıkabilen bu rahatsızlık doğumsal bir rahatsızlık değildir.

Keşfet Boyun Düzleşmesi
Omurga Kırığı

Omurga kırığı, bir omurun kırılması ve/veya çıkmasıdır. Çoğunlukla araba kazaları, düşme veya yüksek hızlı çarpmadan kaynaklanan yaralanma veya travmadan kaynaklanır. Kırıklar tedavi edilmezse kalıcı omurilik yaralanması, sinir hasarı ve felç oluşur. EMOT Plus Omurga Sağlığı Merkezi’nde deneyimli kadromuz, cerrahi ve cerrahi olmayan yaklaşımları titizlikle uygular. Omurga kırığı tedavisinde uzmanların bir arada, potansiyel riskleri yakından değerlendirmesi, daha […]

Keşfet Omurga Kırığı
Bel Ağrısı

Bel ağrılarının tedavisinde hasta eğitimi, uzun süreli istirahatlerden kaçınma, uygun ergonomik faktörlerin sağlanması, stres yönetimi, uyku düzeni önemlidir.

Keşfet Bel Ağrısı
Omurganın Şekil Bozuklukları

EMOT Plus Hastanesi Omurga Sağlığı Merkezi’nde, omurga eğrilikleri, bel kayması, kamburluk, osteoporoz kaynaklı şekil bozukluklarının tedavi ve izlemleri beyin cerrahı, ortopedist ve fizik tedavi uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Keşfet Omurganın Şekil Bozuklukları
Bel Fıtığı

Omurga “omur” adı verilen bir birine bağlı kemik dizininden oluşur. Disk ise, bir omuru diğerine bağlayan ve iki omur gövdesinin arasında kauçuk yumuşaklığındaki destek dokulardır. Bel fıtığı, disklerin içinde yer alan jöle kıvamındaki maddenin omuriliğe ve/veya sinir köklerine baskı yapmasıdır. Bu baskı sonucu bel ağrısı, bacak ağrısı ve bacakta güçsüzlük gibi belirtiler ortaya çıkar. EMOT […]

Keşfet Bel Fıtığı
Duruş (Postür) Bozuklukları

Dururken ya da hareket halindeyken kollar, bel ve bacakların dengede olmaması haline duruş (postür) bozukluğu denir. Kötü duruşlar pek çok sağlık problemine neden olur. Yürürken, eğilirken ya da ayakta dururken bedeninizi doğru tutarak ağrılı rahatsızlıkları ve yaralanmaları önleyebilirsiniz. Çoğunlukla, duruş bozukluğu egzersizleri ve korse kullanımı ile iyileşme mümkündür. Egzersizler, korse ve ortez kullanımı mutlaka uzmanlar rehberliğinde ve takibinde yürütülmelidir. EMOT Plus Omurga Sağlığı Merkezi’nde duruş bozukluğu ve neden olduğu rahatsızlıkların tedavi süreci, ortopedist, nörolog, beslenme uzmanı, fizik tedavi uzmanları ve fizyoterapistlerden oluşan bir ekip çalışması desteği ile yürütülür.

Keşfet Duruş (Postür) Bozuklukları
Bel Kayması

Bel ağrılarının tedavisinde hasta eğitimi, uzun süreli istirahatlerden kaçınma, uygun ergonomik faktörlerin sağlanması, stres yönetimi, uyku düzeni önemlidir.

Keşfet Bel Kayması

İzmir'in ilk Omurga Sağlığı Merkezi

Kas ve iskelet sisteminin tüm sorunları, tek bir çatı altında ve son teknoloji ile tedavi ediliyor.

Omurga Sağlığı Merkezi hangi hastalıkları tedavi ediyor?

Omurga eğrilikleri, bel kayması, kamburluk, osteoporoz gibi şekil bozukluklarının, boyun, sırt, bel, kuyruk sokumu bölgelerindeki omurga kırıklarının, bel ve boyun fıtıklarının, enfeksiyon ve tümör kaynaklı omurga hastalıklarının tedavisi uygulanmaktadır.

Omurga Sağlığı Merkezi kurmaktaki amacımız

EMOT Plus Hastanesi, Mikrocerrahi, Ortopedi ve Travmatoloji alanındaki
öncü rolünü Omurga Sağlığı Merkezi’ni kurmasıyla sürdürmektedir. Uzmanlarımızı ve teknolojik donanımı tek çatı altında sizlerle buluşturarak, değerli zamanınızı ve bütçenizi kayba uğratmayan bir iyileşme yolculuğu sunuyoruz.

Omurga Sağlığı Merkezi'nde tanı ve tedavi süreci

Bilimsel ve klinik araştırmalarla kanıta dayalı tıp uygulayarak hastalarımız için en iyisinin ne olduğunu belirleriz.

Omurga uzmanlarımız, hastalarla güven ve ilgi üzerine kurulu ilişkiler geliştirir.

Bireyler, omurga durumları hakkında bilgi almak, tanı ve tedavi seçeneklerini (hem cerrahi dışı hem de cerrahi ) tartışmak için uzmanlarımızla yakın bir şekilde çalışır ve ihtiyaçlarını karşılayan bir tedavi planı oluşturmak için ortak karar verme sürecine dahil olurlar.

Doktorlar
✦ Tümünü Gör
Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?