Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

✦ Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Plastik Cerrahi; Bu sözcük Yunanca plastikos’dan gelmiştir. Şekil verme anlamına gelir. Dolayısıyla. plastik cerrahın işi insan vücuduna şekil vermek ve yeniden oluşturmaktır. Bu hedefe ulaşmak için uygulanan girişimler rekonstrüktif ve estetik cerrahi başlıkları altında incelenir.

Rekonstrüktif Cerrahi; Doğumsal eksiklikler, kaza veya hastalıklar yoluyla oluşan doku ya da organ kayıplarını onarmak ya da yeniden oluşturmayı hedefler. Bunlara ağır yanıklar, iyi ve kötü huylu deri ve yumuşak doku tümörlerinin tedavisi, meme rekonstrüksiyonu, el cerrahisi, yüz ve kulak anomalileri de dahildir. Diğer bir deyişle, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi tepeden tırnağa vücudun her bölgesinde ameliyatlar yapar.

Estetik cerrahi için ideal adaylar görünümlerini düzeltmek üzere kendi iradeleri ile başvuranlardır. Pek çok kişi özgüvenlerini artırmak ve kendilerini daha iyi hissetmek üzere estetik cerrahiye başvurur.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Usta bir elden çıkmış plastik cerrahi, her zaman daha iyi görünüm ile sonuçlanacaktır.

Plastik cerrahiye başvuru nedeni ne olursa olsun öncelikle gerçekçi beklentilere sahip olmak gereklidir. Bu akılda tutularak girişilecek yüz ya da vücut girişimleri kişinin yaşamına gayet pozitif yansıyacaktır. Hiç unutulmaması gereken nokta, estetik cerrahinin yaşamda mutluluk ya da daha iyi bir ilişki için garanti olmadığı, mutluluğun insanın beyninde başlayıp bittiği gerçeğidir.

Estetik Ameliyatlar Ağrılı mıdır?

Yapılan ameliyatın türüne ve yapıldığı bölgeye bağlı olarak ağrı olabilir. Ağrı kesiciler, atel ve korse gibi giysiler kullanılarak ağrı azaltılır.

Benleri Aldırmak Kanser Yapar mı?

Hayır yapmaz. Tam tersine, bazı benler kansere dönüşebileceğinden dolayı, benlerin izlenmesi, şekil, boyut ve renk değişikliği olan durumlarda zaman geçirmeden Plastik Cerrahi’ ye başvurulması gereklidir.

Ameliyat İzi Kalır mı?

Her kesilen deri iz ile iyileşir. Ancak dikkatli çalışma ve titiz cerrahi teknik ile izlerin doğal deri kıvrımlarında gizlenmesi ve daha az dikkat çekici hale getirilmesi mümkündür.

Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?