Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

✦ Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

EMOT Plus Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi departmanı, kendinizi iyi hissedeceğiniz görünümü sağlamaya yardımcı olmak için yenilikçi kozmetik ve rekonstrüktif cerrahi prosedürlerle yanınızda.

İster geçici ister kalıcı bir kozmetik tedavi arıyorsanız, hedeflerinizi değerlendirmek ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir tedavi planı hazırlamak için sizinle birlikte çalışacağız. Tedavi planını hazırlarken amacımız, bilinçli bir karar verebilmeniz için size ne beklemeniz gerektiğine dair gerçekçi bir resim sunmaktır.

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Hizmetlerimiz

Yanık Cerrahisi

Deneyimli cerrahi ekibi ve son teknoloji cerrahi süitler ile iyileşme alanları sağlayan EMOT Plus Hastanesi’nde güvende hissedebilirsiniz. Rekonstrüktif yanık cerrahisinin amacı, yanmış olan bölgenin hem işlevini hem de kozmetik görünümünü iyileştirmektir. Bu, hem ameliyatsız hem de ameliyatlı tedavi ile skar dokusunun değiştirilmesini içerir.

Keşfet Yanık Cerrahisi
Yüz Kemik Kırıkları

Yüz kemiklerinden burun, alın, elmacık, göz yuvası, alt çene ve orta yüz kemiklerinin bir ya da birkaçının kırılması sonucu oluşan yaralanmalar rekonstrüktif cerrahi ile tedavi edilmektedir. Kırıkların tedavi türü, yaralanmanın yeri ve boyutuna bağlı olarak değişmektedir. Tedavinin amacı, yaralanan bölgelerin normal görünümünü ve işlevini eski haline getirmektir.

Keşfet Yüz Kemik Kırıkları
Yağ grefti (Yağ transferi)

Yağ grefti (yağ transferi) vücudun kendi yağ dokusunun kullanılarak başka bir bölgeye aktarılmasıdır. Yağ greftleri kendi vücudunuzdan alınan yağ hücreleri olduğu için en doğal dolgu seçimidir. Genellikle liposuction, yüz germe, blefaroplasti (göz kapağı kaldırma) ve diğer yüz ve vücut plastik cerrahi gibi diğer prosedürlerle birlikte yapılır.

Keşfet Yağ grefti (Yağ transferi)
Yağ Enjeksiyonu

Yağ transferi veya otolog yağ greftleri, göz altı halkaları, nazolabial kıvrım, temporal veya üst göz kapağı çukurluğu gibi kıvrım ve kırışıklıkları yumuşak bir şekilde doldurarak yüzde canlı bir görünüm sağlamak için kullanılabilir.

Keşfet Yağ Enjeksiyonu
Rekonstrüktif Mikrocerrahi

Rekonstrüktif mikrocerrahi, çapı birkaç milimetreden küçük olan kan damarları ve sinirler gibi karmaşık yapıları onarmak için özel ameliyat mikroskopları ve hassas enstrümantasyonun kullanıldığı bir cerrahi disiplindir.

Keşfet Rekonstrüktif Mikrocerrahi
Jinekomasti

Erkeklerde meme dokusu büyümeye başlarsa jinekomasti şüphesi göz önünde bulundurulmalıdır. Memedeki fazla doku, hastanın durumuna bağlı olarak açık cerrahi veya liposuction kullanılarak alınmaktadır.

Keşfet Jinekomasti
Kulak Estetiği

İşitme işlevi ile önemli bir organ olan kulak, aynı zamanda baş bölgesindeki estetik bütünlüğü sağlaması nedeniyle de önemsenmektedir. Bu nedenle günümüzde kulaklarında doğumsal ya da edinilmiş şekil bozukluklarının tedavisi kulak estetiği ameliyatı ile gerçekleştirilmektedir.

Keşfet Kulak Estetiği
Meme Küçültme

Meme küçültme cerrahisi ile memeler istenilen ölçüye getirilmekte, hastanın yaşadığı günlük yakınmaların ve estetik kaygılarının ortadan kalkması sağlanmaktadır.

Keşfet Meme Küçültme
Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme ameliyatı kadınların estetik ve konfora dayalı şikayetlerini gidermek amacıyla yapılmaktadır. Ameliyatın başarısını doktor seçimi, ameliyat planlaması ve ameliyat sonrası iyileşme süreçleri önemli derecede etkilemektedir.

Keşfet Meme Dikleştirme
Meme Büyütme

Tüm dünyada en sık başvurulan estetik ameliyatlardan biri olan meme büyütme ameliyatı tecrübeli cerrahlar tarafından uygulandığında istenilen sonuca ulaşmak olanaklı olmaktadır. Tecrübeli cerrahları ile EMOT Plus Hastanesi, son teknoloji ile hazırlanmış donanım ve konforlu iyileşme alanları sunuyor.

Keşfet Meme Büyütme
Kol Germe (Brakioplasti)

Kol germe, üst kolların alt tarafının görünümünü iyileştirmek için yapılan kozmetik cerrahi bir işlemdir. Brakioplasti olarak da bilinen kol germe sırasında koltuk altı ve dirsek arasındaki fazla deri ve yağ alınır. Kalan cilt, daha tonlu bir görünüm oluşturmak için yeniden konumlandırılan konturların üzerine geri yerleştirilir.

Keşfet Kol Germe (Brakioplasti)
Karın Estetiği (Abdominplasti)

Karın estetiği, karın derisindeki sarkmaların giderilmesi ve karın duvarındaki kasların güçlendirilmesi amacı ile yapılan bir uygulamadır. Genel anestezi altında uygulanan karın germe ameliyatının, tecrübeli cerrahi ekipler tarafından gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir.

Keşfet Karın Estetiği (Abdominplasti)
Göz Kapağı Estetiği Ameliyatları

İnce ve hassas yapıdaki göz çevresi, geçen zamanın da etkisiyle belirgin şekilde değişim yaşar. Gevşeme, sarkma ya da torbalanma, görme alanını ve açısını etkileyebilmekte hatta engelleyebilmektedir. Üst ya da alt göz kapaklarında ortaya çıkan problemleri düzeltmek ve estetik bir görünüm sağlamak amacıyla cerrahi işlemler uygulanmaktadır.

Keşfet Göz Kapağı Estetiği Ameliyatları
Dolgu Enjeksiyonları

Doğru tanı ile bir uzman tarafından yapılan dolgu enjeksiyonlarıyla, dudakların dolgun hale getirilmesi, ince kırışıklıklar ve gülüş çizgilerinin azaltılması, yüzdeki genel asimetriyi düzenlemek mümkün olmaktadır.

Keşfet Dolgu Enjeksiyonları
El ve Koldaki Doğumsal Anomali Ameliyatları

Doğumsal anomalilerin el ve koldaki etkilerini hafifletmek, fonksiyon ve estetik kazandırmak amacıyla yapılan ameliyatlardır.

Keşfet El ve Koldaki Doğumsal Anomali Ameliyatları
Dudak ve Damak Yarıkları

Yarık dudak ve damak yüzün en sık görülen doğum kusurlarıdır. Embriyogenezin ilk haftalarında embriyonik tomurcukların birleşme eksikliğinden kaynaklanırlar. Yarık dudak ve/veya damak nedenleri çok faktörlüdür.

Keşfet Dudak ve Damak Yarıkları
Doku Nakli

Doku nakli, vücudun herhangi bir yerinden alınan dokunun ihtiyaç duyulan başka bir yere transfer edilmesidir.

Keşfet Doku Nakli
Lipofilling (Yağ dokusu grefti)

Lipofillingin ilgi alanı uzun zamandır hacim kazandırıcı olarak düşünülmüştür fakat trofik doğasının keşfi (2000), lipofillingi en yaygın kullanılan rejeneratif tıp tedavisi haline getirmiştir.

Keşfet Lipofilling (Yağ dokusu grefti)
Doku Genişleticiler & Flepler

Doku genişletme, vücudun hemen hemen her bölümünü yeniden yapılandırmada kullanılmak üzere vücudun ek deri oluşturmasına izin veren bir prosedürdür.

Keşfet Doku Genişleticiler & Flepler
Düzeltici Çene Cerrahisi (Ortognatik Cerrahi)

Ortognatik cerrahi, alt ve üst çenenin birbirine tam olarak oturmadığı, dişlerin ağız kapalı pozisyonda birbirleri uyumsuz olduğu durumlarda plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılan bir cerrahidir. Çiğneme, nefes alma, konuşma bozuklarına neden olan bu durum tedavi edildiğinde, dişler doğru kapanma pozisyonuna gelerek uygun fonksiyon kazanmakta, yüzün şekli de olumlu yönde değişmektedir.

Keşfet Düzeltici Çene Cerrahisi (Ortognatik Cerrahi)
Dermabrazyon

Dermabrazyon derinin yüzeysel tabakasının yani epidermisin ortadan kaldırılmasından oluşur ve yüzeysel dermise kadar gidebilir. İşlem, derinliği düzeltilecek kusurun boyutuna, tedavi edilecek alana, derinin yapısına ve hedefe bağlıdır.

Keşfet Dermabrazyon
Burun Estetiği Tasarımı

Tıbbi teknolojinin gelişimi ve doktorların yenilikçi yaklaşımları, çeşitli burun tiplerine özgü estetik uygulamalar geliştirilmesini sağlamıştır. EMOT Plus Hastanesi’nde, burun için kişiye özel en uygun estetik tasarımı hazırlanır ve cerrahi teknikler titizlikle uygulanır.

Keşfet Burun Estetiği Tasarımı
Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun, solunum sisteminin başlangıcı ve koku duyusunun alınmasında etkin olmakla birlikte, yüz bölgesinin merkezinde olması sebebi ile estetik bağlamda da önemsenmektedir. Burun estetiği (rinoplasti) uygulamaları, kişilerin hayatında önemli bir dönüm noktası olabilmektedir. Uygulama öncesi beklentilerin belirlenmesi ve detayların paylaşılması güvenli iletişim için oldukça önemlidir. EMOT Plus Hastanesi’nde planlama, ameliyat ve ameliyat sonrası bakım süreçlerinde özenli ve deneyimli bir ekip çalışması yürütülür.

Keşfet Burun Estetiği (Rinoplasti)
Boyun Estetiği

Boyun estetiği, boynun gerilmesiyle çene hattının etrafındaki fazla deriyi ve yağı alarak daha belirgin ve canlı görünen bir boyun oluşturan kozmetik bir işlemdir. EMOT Plus Hastanesi, uygulama talebinin nedenini ve istenilen sonucu sizinle birlikte araştırarak, size en uygun ameliyat türünü belirlemektedir.

Keşfet Boyun Estetiği
Benler ve Hemanjiomlar (Damar benleri)

Benler ve hemanjiomlar (damar benleri) boyut, şekil ve renk bakımından değişen cilt lekeleri veya büyümeleridir. Yüzde veya vücutta olabilirler. Çoğu zaman plastik cerrahınız veya dermatoloğunuz tarafından teşhis edilir. Deride bulunan her hücre tipi, iyi huylu veya kötü huylu bir tümöre dönüşme eğilimindedir. Bu nedenle takip edilmesi ve uygun yöntemlerle tedavi edilmesi gerekmektedir.

Keşfet Benler ve Hemanjiomlar (Damar benleri)
Bacak Germe – İnceltme

Sağlıklı bir yaşama geçişte, spor ve diyet sonrası bacak gibi dirençli yağ bölgelerindeki yağlar için uygulanan bir ameliyattır. Bacaktaki bölgesel yağ birikimleri, o bölgeden yağ çekme (liposuction) işlemi ile giderilmektedir.

Keşfet Bacak Germe – İnceltme
Ayaktan Ele Parmak Transferi

Ayaktan ele parmak transferi, eldeki eksik veya fonksiyonsuz bir parmağı değiştirmek amacıyla ayak parmağının ele nakledilmesidir. Parmağın işlevinin eski haline getirildiği bu kompleks cerrahi müdahalede, ayak parmağı kan damarları, kemikleri, tendonları ve sinirleri ile birlikte transfer edilmektedir. Ameliyat sonrasında kapsamlı fizik tedavi uygulamaları ile iyileşme süreci hızlandırılmaktadır.

Keşfet Ayaktan Ele Parmak Transferi
Bacak Kurtarma

İleri derecede ağır hasar gören bir bacakta, hasar görmüş kemik, kas ve damar yapıları eğer tamiri mümkün bir seviyedeyse, yani bacağın kurtarılmasına karar verilmişse, kaybedilen bütün dokuların en kısa sürede yerine kazandırılması bacak kurtarma müdahalesidir. Kemik kaybı onarımı, yumuşak doku ve damar onarımı zaman geçirmeden gerçekleştirilmelidir.

Keşfet Bacak Kurtarma

Fonksiyonel ve estetik bütünlük

Plastik ve rekonstrüktif cerrahinin hedefi, var olan probleme göre dokuların yeniden şekillendirilmesi yolu ile kişiye en iyi estetik görünümü ve fonksiyonu kazandırmaktır.

Estetik ameliyatlar ağrılı mıdır?

Yapılan ameliyatın türüne ve yapıldığı bölgeye bağlı olarak ağrı olabilir. Ağrı kesiciler, atel ve korse gibi giysiler kullanılarak ağrı azaltılır.

Benleri aldırmak kansere neden olur mu?

Hayır, tam tersine bazı benler kansere dönüşebileceğinden dolayı izlenmesi, şekil, boyut ve renk değişikliği olan durumlarda zaman geçirmeden plastik cerrahi uzmanına başvurulması gereklidir.

Ameliyat izi kalır mı?

Her kesilen deri iz ile iyileşir. Ancak dikkatli çalışma ve titiz cerrahi teknik ile izlerin doğal deri kıvrımlarında gizlenmesi ve daha az dikkat çekici hale getirilmesi mümkündür.

Doktorlar
✦ Tümünü Gör
Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?