Radyoloji

✦ Radyoloji

Günümüzde manyetik rezonans (MR), bilgisayarlı tomografi (BT), ultrasonografi/Doppler ultrasonografi, dijital röntgen gibi radyolojik incelemelerdeki gelişmiş teknoloji, hastalıkların teşhis ve tedavi takibinde radyolojiyi vazgeçilmez bir tanısal aşamaya getirmiştir.

Radyoloji Radyoloji Radyoloji
Radyoloji Radyoloji Radyoloji

RADYOLOJİ EKİPMANLARI

1.5 Tesla MR cihazı, Düşük doz çok kesitli BT cihazı, 2 adet Tam Dijital Röntgen Ünitesi, Bacak Uzunluk ve Skolyoz Fimleri , 2 adet Dijital Mobil Röntgen Cihazı, 6 Ultrasonografi/Doppler Ultrasonografi Cihazı 4 adet Skopi Cihazı, DEXA Kemik Dansitometre Cihazı

Görüntüler Nasıl Arşivlenir?

Çeşitli cihazlarda üretilen tüm görüntüler merkezi bilgisayar sisteminde kurulu bulunan dijital görüntü arşivleme ve iletişim (PACS) sistemine aktarılmakta, bu sistemde arşivlenmekte ve hastanenin her yerinden bilgisayar ekranları aracılığıyla ulaşılabilmektedir. Gerekli ve acil durumlarda hastane dışından hekimlerin kişisel bilgisayarları ile de bu sistemden hastaların görüntülerine ulaşmaları mümkündür. Tüm radyoloji raporları merkezi bilgisayar sistemine kaydedilmekte, görüntüler ve raporlar E-Devlet sistemi kapsamındaki E-Nabız sistemine de aktarılmaktadır.

Önceden Yapılmış Tetkiklerim Var, Yanımda Getirmeli miyim?

Hastaların muayene için gelirken varsa eski radyolojik tetkik (ultrason, BT, MR, röntgen) rapor ve görüntülerini getirmeleri, yine eski incelemelere ulaşabilmek için E-Nabız şifrelerini edinmiş olmaları teşhis ve takibe büyük fayda sağlayacaktır.

Doktorlar
✦ Tümünü Gör
Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?