Meme Büyütme
EMERGENCY CARE
+90 232 441 0 1217/24 Acil Sağlık Hizmeti
Randevu Alın

Meme Büyütme

• EMOT Plus’ta

Tüm dünyada en sık başvurulan estetik ameliyatlardan biri olan meme büyütme ameliyatı tecrübeli cerrahlar tarafından uygulandığında istenilen sonuca ulaşmak olanaklı olmaktadır. Tecrübeli cerrahları ile EMOT Plus Hastanesi, son teknoloji ile hazırlanmış donanım ve konforlu iyileşme alanları sunuyor.

meme büyütme oparasyonu HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

Meme büyütme işleminden önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Hastanın istek ve arzuları, doktorun yapabilecekleri ve hastanın vücudunun planlanan ameliyat için ne kadar uygun olduğu konusunda ortak paydada buluşulmalıdır.
Meme büyütme ameliyatı öncesinde genel sağlık muayenesi ve ayrıntılı meme muayenesine başvurmak büyük önem taşımaktadır. Meme dokusunun incelenmesinde fiziksel muayenenin yanı sıra günümüzde mamografi ve ultrasonografi uygulamalarına başvurulmaktadır. Meme dokusunun sağlıklı olduğu sonra ameliyat planlaması yapılmaktadır.

Meme büyütme ameliyatının planlamasında hastanın vücuduna uyacak ideal meme boyutu ve şekli belirlenmekte ve meme dokusu içine yerleştirilecek olan protezin çeşidine (yuvarlak, damla) karar verilmektedir.

Meme büyütme ameliyatından önce hasta sigara kullanıyorsa en az üç hafta öncesinde bırakmalı ve kan sulandırıcı ilaçların kullanımını bir hafta önce sonlandırmalıdır. Aynı zamanda genel sağlık değerlendirmesi sırasında vücutta herhangi bir enfeksiyon tespit edilmesi durumunda öncelikle bu durumun kontrol altına alınması gerekmektedir.

Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle ameliyattan yaklaşık az 6 saat öncesinden itibaren aç ve susuz kalınmalıdır. 1 ila 2 saat arası süren ameliyat sonrasında hasta genellikle bir gece hastanede kalmaktadır.

Meme büyütme ameliyatsız mümkün mü?

Meme büyütme işleminin en güvenilir ve kalıcı yöntemi ameliyat olarak değerlendirilmektedir. Bunun nedeni ameliyat öncesi ve sonrası süreçlerde doktorun yakın takibinde olunması ve tüm risk faktörlerinin önüne geçilebilmesidir. Aynı zamanda meme büyütme amacı ile gerek yağ enjeksiyonu uygulamaları gerekse krem, losyon gibi kozmetik ürünlerin etkisi geçicidir. Özellikle piyasada bulunan meme büyütmeye yarayan losyon ve kremler meme cildinde önemli derecede kalıcı hasara neden olabilmektedir. Bu nedenle meme büyütme işlemi için meme büyütme ameliyatı çok daha fazla tercih edilmektedir.

Silikon meme protezi kanser yapar mı?

Silikon meme protezi ile kanser arasında doğrudan ilişki saptanamamıştır.

Görüşmeyi başlat
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?